Laatste update: januari 2025
Ik ben dol op de Efteling! Wat ik wat minder leuk vind, is de prijs van een ticket. Tegenwoordig betaal je voor één Efteling ticket € 53,00. Wat voor een “gemiddeld” gezin al snel een uitje is van minimaal € 200,-. Korting op de meeste pretparken en dierentuinen kan ik bijna altijd wel ergens vinden, alleen voor de Efteling is dit vaak een stuk lastiger. In september 2016 deelde ik voor het eerst een overzicht van de beste kortingsacties van het sprookjespark. Met aanbiedingen waarbij je voor slechts € 15,50 een kaartje kon aanschaffen! In deze blog deel ik de aanbiedingen waar ik nu zelf gebruik van zou maken als ik en dagje naar de Efteling zou gaan. Veel bespaar plezier!

1. Korting via de Efteling zelf
Via de Efteling zelf heb je regelmatig kortingsacties. Deze variëren van 2 euro korting tot 25% korting op je kaartjes.
Nieuwsbrief
Mijn eerste tip, schrijf je in voor de nieuwbrief van de Efteling. Even scrollen naar de onderkant van deze homepagina en daar kun je je inschrijven. Ze hebben via deze nieuwsbrief regelmatig leuke kortingsacties. Zo heb ik al eens een actie voor 25% korting voorbij zien komen.
Efteling verjaardagactie
Als je je aangemeld hebt voor de nieuwsbrief, vergeet dan niet je eigen verjaardag en die van al je gezinsleden in te vullen! Als je jarig bent ontvang je namelijk een actiecode die je kunt gebruiken om op de website kaarten met korting te kopen. Dit jaar is de verjaardagskorting € 13,25 per ticket op de jaarrond ticketprijs van € 53,-. Tickets zijn geldig in de hele maand van je verjaardag en de 15 dagen daarop volgend.
Ook als je kindje nog onder de 4 jaar is en jarig is kun je gebruik maken van deze actie. Je dient dan wel minimaal 2 extra kaartjes te kopen en het kindje is gewoon nog gratis. Zorg wel dat je het identiteitsbewijs van de jarige meeneemt ter controle bij de ingang. Dit geldt trouwens ook voor het kind of kinderen onder de 4 in het algemeen. Ik heb zelf al meerdere malen controle gehad.
Kaartjes met korting bestellen via de website van de Efteling
Tegenwoordig baseert de Efteling hun prijzen op de drukte in het park. Zo kun je een gedateerd Efteling ticket kopen op de rustige dagen van het park voor €38,00 per persoon. De normale en drukke dagen, zijn er vanaf €46,- per persoon. Vakantieperiodes zijn veelal vanaf €48,- zag ik.
Let bij je bezoekersdatum wel altijd op het rode stipje. Dat betekent dat er een speciale dag is waardoor het altijd extreem druk is. Ik heb zelf een keer met een “normaal” ticket een bedrijvendag bezocht. Dat is echt zonde van je geld dus check het voor je gaat.
2. Efteling kaartjes kopen met Air Miles
Ik weet dat mijn moeder dit vroeger al deed. Toen ik groot genoeg was heb ik daarom gelijk een eigen Air Miles pas genomen 😉 . En inmiddels is dit mijn favoriete manier om aan goedkope Efteling kaartjes te komen. Ik heb inmiddels al 20.000 punten gespaard met voornamelijk tanken bij Shell. En de laatste tijd gaat het snel door de nieuwe app van Shell. Via de Shell app en de Air Miles app samen spaar je het snelst. Zowel de Shell heeft in zijn app extra Air Miles bij elke tankbeurt van minimaal 20 liter (wel even activeren) en de Air Miles app heeft dat ook. Soms ontvang ik bij één tankbeurt wel 500 Air Miles en dan gaat het sparen ineens snel. En je snapt natuurlijk dat ik nooit meer dan 20 liter tank, want zo gaat het sparen ook 2x zo snel!
Momenteel hebben ze één optie.
Door Air Miles met voordelig naar de Efteling
Soms kun je kaartjes kopen met alleen Airmiles, maar op het moment van schrijven is die actie er niet. Je kunt er nu wel voor kiezen om voor € 23,- + 3000 Airmiles een flexibel ticket (waarde € 53,-) te kopen. Alsnog een hele goede deal!
Let op parkeren is hier niet bij inbegrepen.
5. Bedrijvendagen Efteling
Er zijn dagen dat een bepaald bedrijf de gehele (of een deel van de) Efteling afhuurt en hun klanten kunnen dan tegen gereduceerd tarief de Efteling bezoeken. Wil je goedkoop naar de Efteling, dan zijn dit ideale dagen. De prijs verschilt per bedrijf van gratis tickets bij de winactie van Unox tot € 26,50 voor de Kruidvat Club Dagen. Op de Efteling Openingstijden kalender kun je kijken of er een bedrijvendag (“bijzonderheden” wordt het ook wel genoemd) is of niet. Er staat nooit aangegeven welk bedrijf die dag een bedrijvendag heeft. Om daar achter te komen tik je op je grote vriend Google Efteling + datum van de bepaalde dag en je vind 9 van de 10 keer welke bedrijvendag er op die dag is en hoe je aan kaarten kunt komen.
- Zondag 19 januari 2025 – Unox Winter Efteling
- Zaterdag 25 en Zondag 26 januari 2025 – Thuisvoordeeldagen in de Winter Efteling van Essent.
- Zaterdag 8 februari en zondag 9 februari – Kruidvat Club dagen € 26,50 per ticket incl. parkeren
- Zondag 16 maart – ANWB Leden dagen € 26,50,- per ticket incl. parkeren. (verkoop start 14 januari 2025!)
De rest is nog niet duidelijk op het moment van schrijven.
Extra voordelig naar bedrijvendagen
Een truc die ik graag toepas om nog voordeliger te gaan naar de bedrijvendagen is een of twee dagen van te voren kijken via Marktplaats/Ticketswap of Marketplace. Er zijn altijd mensen die ziek zijn of onverhoopt toch niet kunnen. Zo kun je vaak last-minute voordelig naar de Efteling. Het is mijn laatst gelukt om voor € 25,- voor 2 (betalende) personen naar de Efteling te gaan incl. parkeren.
6. Albert Heijn Efteling sparen
Januari 2025 – deze actie loopt momenteel niet, hieronder de informatie van afgelopen jaar. Als er nieuwe informatie beschikbaar is wordt dit bericht geüpdatet.
Bij de Albert Heijn kun je één keer per jaar sparen voor korting op de Efteling bij aankoop van je boodschappen. Vanaf maandag 12 februari 2024 start deze actie weer! Tot en met 3 maart 2024 kun je sparen voor korting op de Efteling. Bij elke € 5,00 aan boodschappen ontvang je 1 zegel. Met vier zegels heb je een volle kaart en ontvang je € 13,50 korting op een Efteling Ticket.
Je kunt dit jaar sparen voor een flexibel ticket (€ 37,50) en een laagseizoen ticket (€ 30,50). Een flexibel ticket is eenmalig geldig in de periode van 12 februari tot en met 10 november 2024. Een laagseizoen ticket is eenmalig geldig op bepaalde dagen in deze periode. Bekijk op de Albert Heijn actiewebsite van de Efteling voor de geldige dagen.
Nieuw – Sparen voor shoptegoed & korting op het theater
Wat nieuw is, is dat je dit jaar ook kunt sparen voor € 13,50 op Efteling-tegoed van € 113,50. Bij het inleveren van een volle spaarkaart en € 100,- bijbetaling ontvang je een shoptegoed van € 113,50. Deze kun je in de Efteling gebruiken voor het kopen van eten, drinken en souvenirs.
Ook kun je de volle spaarkaart met € 13,50 korting inwisselen voor een bezoek aan de theatershow CARO in het Efteling theater. Een ticket voor deze show kost je dan nog maar € 13,00.
Kom je zelf niet bij de Albert Heijn? Vraag eens rond bij je vrienden, de buurtvrouw, op de koopjeshoeken via Facebook of probeer het op marktplaats. Er zijn vast mensen die er wel komen en niets met deze spaarkaarten doen.
Wanneer ga jij de Efteling weer met korting bezoeken?
Wat een handig artikel! Ik wil heel graag een keer naar de Efteling. Dit artikel ga ik even opslaan (:
Auteur
Graag gedaan! Veel plezier alvast!
Ik heb vorige week 2 tickets besteld met airmiles voor de efteling. Mijn moeder had iets van 25000 airmiles haha
Auteur
Zo haha jij kunt dan nog vaak naar de Efteling for free haha. 😉 Leuk veel plezier alvast!
Leuke tips! Ik save dit artikel alvast voor als ik er eens heen wil =D
Auteur
Ik zag dat je hem gesaved had! Leuk! Veel plezier alvast 🙂
De efteling is zo leuk! We hadden laatst een abonnement :-). Zonder korting vind ik het ook echt te duur!
Auteur
O een abonnement is ook zo leuk. Wij wonen daar iets te ver weg voor maar dat is inderdaad ook een optie 🙂
Korting is altijd fijn. Alleen Eneco houdt de klantdagen in Diergaarde Blijdorp. Was maar 1 keer in de Efteling jaren geleden.
Auteur
Eneco heeft ook klantendagen in Blijdorp dat klopt. Efteling had ik ook een keer gezien vandaar dat ik het benoemd had, wist eerlijk gezegd niet dat ze dit niet meer doen. Bedankt voor je info!
Toevallig zei ik gisteren nog tegen mijn man dat ik snel weer eens naar de Efteling wil, dus dit overzichtje is wel heel erg handig! Thanks 🙂
Auteur
Leuk! Veel plezier alvast 🙂
Als nieuwsbrieflid van de Efteling krijg je met jouw verjaardag een aanbieding voor het 4e kaartje gratis.
Die aanbieding is dan een bepaalde periode geldig.
http://www.efteling.com/Nieuwsbrief-Jarig
Auteur
Dat klopt inderdaad! Dat is een mooie aanvulling. Ik heb hem zelf ook gehad deze aanbieding, wij hadden toen al kaartjes gekocht dus ik heb er destijds geen gebruik van gemaakt.
Leuk! Ik ben er jaren geleden eens geweest, en zou graag nog eens gaan, maar het is zo duur! Bedankt voor de tips.
Auteur
Ik vind het ook altijd erg duur hoor. Vandaar dat ik zo op de koopjes uit ben haha. Met deze aanbieding is het nog eens leuk om te gaan 🙂
Ik ben niet zo Efteling fan maar je zult hier een hoop lezers blij mee maken.
Auteur
Dat is iets wat zeker is 🙂 Bedankt voor je reactie
Handig! Ik wil binnenkort met mijn vriend naar de efetling dus dit komt mooi uit!
Auteur
Fijn! Veel plezier alvast!
Ik vind de Efteling ook duur, zeker als je zoals wij met zijn vijven meteen gaat. Ik wil misschien in de zomervakantie met het gezin, ik ga dan ook even flink googlen op zoek naar acties, scheelt toch weer 😉
Nu heb ik echt onwijs veel zin om naar de Efteling te gaan :’)
Hi, top artikel. Ik heb zelf een website die alle kortingacties van parken bijhoudt. Jouw artikel was inspiratie om tot een lijst met maar liefst 10 acties te komen 😉 Alle 10 de tips zijn te lezen op http://www.tikata.nl/blog/135/top-10-kortingsacties-voor-de-efteling
Super interessant om te zien op hoeveel manieren je kan besparen voor de Efteling. Ik denk dat veel mensen heel wat zoeken naar voordelen, zo is het alleszins een stuk gemakkelijker.